Jesteśmy krakowską firmą handlową, od 2005 roku funkcjonującą w branży outdoor. Jako RAVEN zajmujemy się dystrybucją i handlem wysokiej jakości odzieżą, butami oraz sprzętem turystycznym. Swoje produkty kierujemy do sklepów detalicznych, których docelowymi odbiorcami są pasjonaci świata gór (trekking, wspinaczka), miłośnicy podróży i aktywnej turystyki oraz biegacze i rowerzyści.

Jesteśmy wyłącznym, krajowym dystrybutorem kilkunastu uznanych (i wciąż dynamicznie rozwijanych) brandów, takich jak Marmot, Aku, Hoka One One, Teva czy Smartwool. Ponadto, bazując na znajomości branży oraz zdobytym doświadczeniu, od 2009 rozwijamy autorską markę Rockland, oferującą sprzęt turystyczno – kempingowy. Poza polskim rynkiem, część naszych marek dystrybuujemy do kilkunastu krajów Europy Wschodniej, na czele z Czechami i Węgrami.

Ekonomiczny aspekt związany z prowadzeniem generującej zysk firmy nigdy nie przesłonił nam wartości, jakimi kierujemy się na co dzień w życiu. Bardziej niż biznesmenami czujemy się pasjonatami zdrowego i sportowego stylu życia, którego czynnymi praktykami są również nasi klienci oraz ich finalni odbiorcy. Razem z nimi tworzymy jedną wielką, „outdoorową” rodziną, dla której góry, sport, podróże czy bieganie stanowi nie tylko hobby po godzinach, ale i pasją, którą udało nam się połączyć z pracą. Wierzymy, iż produkty, które oferujemy, przyczynią się do realizacji Waszych turystyczno – sportowych ambicji.

Producenci dostępni w naszym portfolio:

OBUWIE:

AKU – czołowy włoski producent wysokiej jakości butów wspinaczkowych i turystycznych. Historia firmy to wiele lat doświadczeń czerpanych z prestiżowej tradycji ręcznej produkcji obuwia. Firma znana jest z tego, że jako pierwsza na świecie wprowadziła innowacyjną metodę podklejania membrany Gore-Tex®, tworząc tym samym w pełni wodoodporne obuwie. Mimo czerpania z tradycji i lokalnych inspiracji, AKU stawia na czynny rozwój i dąży do umacniania pozycji na kolejnych rynkach zbytu, również w Polsce. Aktualnie firma posiada dwie duże fabryki we Włoszech i w Rumunii, z których wypuszcza na ogólnoświatowy rynek ponad 200 000 par butów rocznie.

Więcej informacji na http://www.aku.it.

HOKA ONE ONE jest producentem specjalistycznych butów biegowych, popularnych zwłaszcza w kręgu biegaczy długodystansowych. W ich gronie stanowi ona jedną z najszybciej rosnących sprzedażowo marek na świecie. Ceniona jest jednak również wśród amatorów, dopiero zaczynających swoją przygodę z bieganiem. Znakiem charakterystycznym obuwia jest nietypowa budowa, związana z zastosowaniem niezwykle grubej, piankowej podeszwy, co przekłada się na maksymalny stopień amortyzacji. Inne, typowe dla Hoka One One cechy to łódkowaty kształt, niskie osadzenie stopy w ramie buta, minimalna waga oraz bogata kolorystyka. Brand powstał we Francji w 2009 roku i od tego czasu sukcesywnie podbija kolejne rynki. Z sezonu na sezon producent sukcesywnie udoskonala najbardziej popularne modele, jak również wprowadza nowe linie produktowe, min. Fly. Na chwilę obecną najważniejsze modele to trailowy Speedgoat 2, miejski Clifton 4 (od jesieni 2018 w wersji 5.0) oraz łączący cechy obu z nich Challenger ATR 4. Od wiosny 2016 roku Hoka One One dostępna jest w Polsce, gdzie sukcesywnie rozwija swoją pozycję w kręgu pasjonatów biegania górskiego i miejskiego.

Więcej informacji na http://www.hokaoneone.eu.

KAMIK jest kanadyjską marką z niemal 120 – letnią tradycją, oferującą obuwie dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Jej portfolio obejmuje zarówno specjalistyczne buty outdoorowe, eleganckie obuwie miejskie, jak również kalosze i sandały. Pełna linia produktów z grupy outdoor i lifestyle gwarantuje użytkownikom komfort użytkowania, bezpieczeństwo oraz ochronę w najbardziej skrajnych warunkach. Możliwe jest to dzięki bazowaniu na najlepszych jakościowo, lokalnych materiałach, stosowanych z wykorzystaniem stale rozwijanych technologii produkcyjnych – również autorskich. Aktualnie Kamik obecny jest w niemal 50 krajach na całym świecie, w tym – od 2011 roku – również w Polsce.

Więcej informacji na http://www.kamik.com.

TEVA jest ogólnoświatowym liderem w produkcji sandałów turystyczno – sportowych i zarazem najszybciej rozwijająca się marką w kategorii sandałów lifestylowych. Sukces marki opiera się na wyjątkowo udanym łączeniu funkcji użytkowych z walorami estetycznymi, opartymi na najnowszych trendach mody. Obecnie Teva sprzedawana jest do ponad 40 krajów na świecie, w tym – od wiosny 2015 – również w Polsce.

Więcej informacji na http://www.teva-eu.com.

 

ODZIEŻ:

MARMOT – amerykański producent specjalizujący się w produkcji najwyższej klasy odzieży i sprzętu outdoorowego, zarazem jeden z kluczowych brandów w portfolio koncernu Newell Brands. Firma znana jest z umiejętności tworzenia produktów, które łącząc stricte techniczny charakter, jednocześnie wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem i intrygującymi, żywymi kolorami. Dedykowane są one nie tylko miłośnikom gór, podróży i sportów aerobowych, ale i miłośnikom świata mody, preferującym rekreację na świeżym powietrzu. Marmot ceniony jest za rozwijanie autorskich, innowacyjnych patentów, dzięki czemu uchodzi za jednego z technologicznych liderów na rynku outdoorowym. Priorytetową wartość dla jego zarządzających stanowi produkcja przyjazna dla człowieka i środowiska naturalnego, nierzadko bazująca na materiałach recyklingowych. Oficjalnie data powstania Marmota datowana jest na rok 1974, a za twórców marki uchodzą David Huntley i Eric Reynolds. Główna siedziba firmy mieści się Kalifornii, w mieście Rohnert Park, natomiast europejska centrala zlokalizowana jest w niemieckiej Norymberdze. Aktualnie produkty Marmota dystrybuowane są do kilkudziesięciu krajów na całym świecie, w tym do większości krajów Europy. Od 2005 dostępne są również w Polsce, a ich wyłącznym dystrybutorem jest krakowska firma Raven.

Więcej informacji na https://marmot.eu oraz http://marmot.com.

SMARTWOOL jest amerykańskim brandem, specjalizującym się w produkcji skarpet i bielizny bazujących na wysokiej jakości wełnie z nowozelandzkich owiec rasy merynosów. Brand należy do globalnego koncernu VF Corporation i razem z marką Icebreaker odpowiada za ok 60% światowej produkcji wyrobów z merino. Ponadto, w samym tylko segmencie skarpet Smartwool posiada ok. 80% udział w amerykańskich, specjalistycznych sklepach outdoorowych. W czerwcu 2014 roku producent znalazł się na prestiżowej liście 50 najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych na świecie według organizacji Brand Strength Index. Marka wciąż jest przy tym intensywnie rozwijana, o czym świadczą sukcesywnie wprowadzane, nowe rozwiązania w obszarach takich jak nowe linie produktowe, technologia produkcji czy modny design.

Więcej informacji na http://www.smartwool.com.

 

SPRZĘT & AKCESORIA

EAGLES NEST OUTFITTERS (w skrócie ENO) jest amerykańską marką z niemal 20-letnim doświadczeniem, i jednym z liderów w segmencie hamaków turystycznych. Ultralekkie, niezwykle wytrzymałe i uniwersalne hamaki stanowią główną linię produktową ENO. Dedykowane są one miłośnikom szeroko rozumianego outdooru, jak również bywalcom festiwali muzycznych i fanom relaksu pod chmurką. Oprócz hamaków producent oferuje akcesoria takie jak tarpy, moskitiery, plecaki czy krzesła turystyczne. Jego produkty dostępne są aktualnie w 13 krajach na całym świecie, a od wiosny 2018 również w Polsce.

Więcej informacji na https://www.eaglesnestoutfittersinc.com.

GSI OUTDOORS zostało założone w 1985 roku przez kanadyjskie rodzeństwo z Kolumbii Brytyjskiej. Zainspirowani uprawianą w tamtejszych rejonach turystyką aktywną, postanowili tworzyć produkty, które towarzyszyć będą podróżnikom i eksploratorom. Od chwili powstania GSI Outdoors tworzy wysokiej jakości artykuły kempingowe i wyprawowe, które dziś sprzedawane są na całym świecie. Twórcy marki stale przy tym rozwijają swoje produkty pod kątem technologicznym. Tworzone są one wyłącznie z najwyższej jakości, innowacyjnych i bezpiecznych dla zdrowia  tworzyw – m.in. stali nierdzewnej 18/8 – i wciąż ewoluują na podstawie uwag i sugestii użytkowników.

Więcej informacji na https://www.gsioutdoors.com.

GU ENERGY – amerykański producent produktów żywnościowych dla sportowców, z ponad 20 – letnim doświadczeniem na rynku suplementów diety. Produkty GU tworzone są z głównie z myślą o biegaczach, ale stosują je również praktycy innych dyscyplin, w których podstawę stanowi długotrwały i intensywny wysiłek fizyczny. Cechą charakterystyczną produktów GU jest duża zawartość aminokwasów rozgałęzionych oraz elektrolitów, głównie sodu i potasu. Rdzeń asortymentu stanowią żele energetyczne, dostępne w wielu odmianach i smakach. Ponadto w ofercie GU znajdują się m.in. napoje izotoniczne z węglowodanami, tabletki nawadniające, suplementy w kapsułkach, wafle energetyczne czy żelki. Marka GU Energy dostępna jest aktualnie w 48 krajach na całym świecie, w tym – od 2018 roku – również w Polsce.

Więcej informacji na https://guenergy.com.

HYDRAPAK jest amerykańskim producentem, specjalizującym się w projektowaniu systemów nawadniających, głównie z wykorzystaniem składanych butelek, bukłaków i pojemników na wodę. Brand powstał w 1996 w kalifornijskim Oakland. Jego produkty tworzone są głównie z myślą o profesjonalnych biegaczach i kolarzach oraz praktykach szeroko rozumianego outdooru. Twórcy Hydrapaka duży nacisk kładą na stosowanie innowacji technologicznych oraz bazowaniu na nowoczesnych, elastycznych tworzywach – bezpiecznych dla zdrowia użytkownika oraz dla środowiska naturalnego. Równocześnie duży nacisk stawiany jest na funkcjonalność i prostotę w użyciu – tak, aby użytkownicy mogli korzystać z produktów Hydrapaka, nie przerywając wykonywanej aktywności.

Więcej informacji na http://hydrapak.com.

KLEAN KANTEEN to amerykańska marka, powstała w Kalifornii na bazie małej, rodzinnej firmy. Ideą jej twórców było stworzenie alternatywy dla mających szkodliwy wpływ na zdrowie i środowisko naturalne plastikowych opakowań. W ten sposób powstały uniwersalne  pojemniki na napoje oraz żywność – wolne od Bisfenolu A (BPA) oraz innych szkodliwych i toksycznych substancji. Tworzone są z najwyższej jakości stali nierdzewnej – wyjątkowo lekkiej i odpornej na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Całość procesu technologicznego jest zgodna z najbardziej rygorystycznymi normami ekologicznymi.

Więcej informacji na http://www.kleankanteen.com.

LIFESYSTEMS to jedna z czterech – obok LifeVenture, LittleLife i Mountain Paws – marek należących do brytyjskiej firmy LifeMarque. Spoiwem łączącym dla produktów Lifesystems jest jest grupa odbiorców, skoncentrowana wokół turystów i podróżników oraz miłośników survivalu i przygody na łonie natury. To ich doświadczenia, łączone ze zdobyczami nauki, pomagają kształtować ofertę marki oraz wpływać na jej innowacyjność. Początki LifeSystems miały miejsce w 1989 roku, kiedy podróżnik Mark Cobham oraz dr Anna Koziell stworzyli wysokiej jakości, turystyczne zestawy pierwszej pomocy. W kolejnych latach oferta producenta powiększyła się m.in. o impregnowane moskitiery, środki odstraszające owady, olejki do opalania, płachty i koce termiczne czy środki do uzdatniania wody. Wszystkie one mają za zadanie chronić turystów i podróżników przebywających z dala od dostępu do ośrodków pomocy medycznej. Aktualnie produkty LifeSystems dostępne są w 30 krajach na pięciu kontynentach, w tym od kilku lat w Polsce. Od jesieni 2018 ich wyłącznym dystrybutorem na Polskę jest krakowska firma Raven.

Więcej informacji na https://www.lifesystems.co.uk.

LIFEVENTURE to brytyjska marka założona przez podróżnika Marka Cobhama, oferująca szeroką gamę sprzętu dla miłośników outdooru. W jej ofercie znajdują się m.in. torby i plecaki podróżnicze, sakwy rowerowe, produkty do utrzymywania higieny w podróży, do spania, biwakowania czy do transportu napojów. Ich uzupełnieniem jest szeroka gama mniejszych produktów, stworzonych w celu zwiększanie komfortu podróży oraz przebywania na łonie natury. Wszystkie produktu LifeVenture projektowane są w oparciu o zdobycze techniki, i testowane nie tylko w laboratoriach, ale i przez podróżników – w najbardziej wymagających zakątkach świata. LifeVenture należy do firmy LifeMarque, i podobnie jak w przypadku bliźniaczej marki LifeSystems, również jej produkty dostępne są w 30 krajach na pięciu kontynentach, w tym od kilku lat w Polsce. Od jesieni 2018 ich wyłącznym dystrybutorem na Polskę jest krakowska firma Raven.

Więcej informacji na https://www.lifeventure.com.

LITTLELIFE to brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji plecaków dla dzieci z bajkowymi wzorami i postaciami. W jej ofercie znajdują się również m.in. nosidełka podróżne dla rodziców, pragnących zabrać swoją pociechę w teren, bez konieczności transportowania wózka. Ofertę marki uzupełniają akcesoria, mające zapewniać dziecku wygodę, komfort i bezpieczeństwo w czasie podróży. LittleLife należy do firmy LifeMarque, odpowiedzialnej również za marki LifeSystems oraz LifeVenture, a pracujący nad jej linią produktową specjaliści to w dużej mierze również twórcy produktów obu wspomnianych brandów. Aktualnie marka LittleLife dostępna jest w ponad 20 krajach, gł. z Europy i Azji. Od jesieni 2018 ich wyłącznym dystrybutorem na Polskę jest krakowska firma Raven.

Więcej informacji na https://www.littlelife.com.

MISSION jest założoną w 2009 amerykańską marką, której szablonowym produktem są chłodzące ręczniki z mikrofibry. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej, autorskiej  technologii wilgoć i pot w odprowadzane są do rdzenia materiału, gdzie unikalna konstrukcja włókien cyrkuluje cząsteczki wody, co w konsekwencji daje efekt wydłużonego chłodzenia skóry. Produkty Mission są niezwykle popularne wśród znanych i cenionych sportowców – ambasadorem marki jest m.in. Serena Williams.

Więcej informacji na http://www.missionathletecare.com.

OPTIMUS jest jednym z prekursorów na europejskim rynku sprzętu outdoorowego, powstałym w Szwecji już w 1989 roku. Specjalizują marki jest produkcja wysokiej jakości przenośnych kuchenek turystycznych, butli gazowych oraz naczyń i akcesoriów do gotowania. W 2007 Optimus stał się częścią Katadyn Group, szwajcarskiej firmy będącej jednym z liderów innowacyjności na rynku produktów turystycznych. W swoich szeregach zrzesza ona m.in. marki Klean Kanteen oraz Trek’n Eat.

Więcej informacji na https://www.optimusstoves.com.

ROCKLAND – zapoczątkowana w 2009, a dostępna na rynku od wiosny 2011 roku autorska marka krakowskiej firmy dystrybucyjnej RAVEN. W jej asortymencie znajduje się wysokiej jakości sprzęt kempingowy oraz akcesoria turystyczne dla całej rodziny. Motto Rocklanda brzmi Travel & Discover, dzięki czemu oferta producenta cieszy się uznaniem również wśród podróżników, miłośników trekkingu i fanów survivalu. Cenowo Rockland nie rywalizuje z dystrybuowanymi przez RAVEN markami, skutecznie jednak konkuruje z innymi producentami w średnim i niższym segmencie cenowym. Aktualnie marka sprzedawana jest do kilkudziesięciu sklepów na terenie kraju, a od 2014 roku jej produkty są eksportowane na rynki zagraniczne, głównie do krajów z Europy Wschodniej. Rockland sukcesywnie rozwija przy tym swoją ofertę, stale wprowadzając nowe produkty, jak również udoskonalając pozycje już obecne na rynku.

Więcej informacji na http://rockland.com.pl.

TREK’N EAT jest jednym z liderów na europejskim rynku żywności liofilizowanej, należącym do Katadyn Group. Zaopatruje w żywność większość formacji wojskowych w Europie, choć chętnie korzystają z niego również podróżnicy, alpiniści czy eksperci survivalu. W ofercie producenta znajdują się posiłki dla jednej i dla dwóch osób, jak również większe pakiety przetrwania stworzone z myślą o dostarczeniu wartościowego pożywienia w skrajnych sytuacjach. Spoiwem łączącym produkty Trek’n Eat jest ich skład bogaty w kalorie, witaminy i minerały, aromat przypominający oryginalny smak potrawy oraz kilkuletni okres przydatności. Gama produktów  składa się z pełnych posiłków, dań wegetariańskich, warzyw i różnych składników odżywczych – od śniadań do deserów.

Więcej informacji na https://www.trekneat.com.

 Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na korzystanie z plikow cookies. więcej informacji

Ta witryna stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Po zamknięciu okna informacja ta nie będzie się więcej pojawiała. Mogą Państwo dowolnie zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na to.

Zamknij