Jesteśmy krakowską firmą handlową, od 2005 roku funkcjonującą w branży turystyczno – sportowej. Jako RAVEN zajmujemy się dystrybucją i handlem wysokiej jakości odzieżą, butami oraz sprzętem.  Swoje produkty kierujemy do sklepów detalicznych, których docelowymi odbiorcami są pasjonaci trekkingu i sportów indywidualnych – również tych ekstremalnych – oraz amatorzy rekreacji na świeżym powietrzu. W ostatnich kilkunastu miesiącach rozszerzyliśmy przy tym naszą ofertę o produkty skierowane do fanów biegania i szeroko rozumianego lifestyle’u. Zdajemy sobie sprawę, iż coraz więcej pasjonatów outdooru dba o elegancję swojego ubioru, dlatego staramy się podążać za trendami i  zaspakajać rosnące potrzeby naszych odbiorców.

Jesteśmy wyłącznym, krajowym dystrybutorem uznanych zachodnich marek outdoorowych, takich jak Marmot, AKU, Teva, Smartwool czy Hoka One One. Ponadto, bazując na znajomości branży oraz zdobytym doświadczeniu, od 2009 rozwijamy autorską markę Rockland, oferującą sprzęt turystyczno – kempingowy, sprzedawany do ponad 150 sklepów na terenie Polski.

Aktualnie, oprócz Rocklanda, dystrybuujemy 16 zagranicznych marek renomowanych producentów.

 

AKU jest czołowym europejskim producentem wysokiej jakości butów turystycznych i ekspedycyjnych. Firma bazująca na długoletniej tradycji, wciąż przy tym stawiająca na czynny rozwój, głównie  poprzez wprowadzanie autorskich, innowacyjnych technologii i dążenie do umacniania pozycji na kolejnych rynkach zbytu. Jako pierwsza wprowadziła innowacyjną metodę podklejania membrany Gore-Tex®, tworząc tym samym w pełni wodoodporne obuwie.

Więcej informacji na http://www.aku.it.

EXOFFICIO jest jedną z wiodących marek produkujących odzież dedykowaną podróżnikom. Została założona w 1986 r. w USA i przebojem wdarła się na światowe rynki, dostarczając specjalistycznej odzieży chroniącej przed owadami, słońcem i upałem. Marka wciąż rozwija się, opracowując kolejne, autorskie technologie. Od wiosny 2017 ExOffico dostępne będzie również w Polsce.

Więcej informacji na https://www.exofficio.com.

GSI OUTDOORS zostało założone w 1985 roku przez kanadyjskie rodzeństwo z Kolumbii Brytyjskiej. Zainspirowani uprawianą w tamtejszych rejonach turystyką aktywną, postanowili tworzyć produkty, które towarzyszyć będą podróżnikom i eksploratorom. Od chwili powstania GSI tworzy wysokiej jakości artykuły kempingowe i wyprawowe, które dziś sprzedawane są na całym świecie. Twórcy marki stale urozmaicają gamę swoich produktów – tworzone są z najwyższej klasy tworzyw, m.in. stali nierdzewnej 18/8, i ewoluują na podstawie uwag i sugestii użytkowników.

Więcej informacji na https://www.gsioutdoors.com.

HOKA ONE ONE jest producentem specjalistycznych butów biegowych, cenionych zwłaszcza w kręgu biegaczy długodystansowych. Swoją popularność zawdzięczają nietypowej budowie, związanej z zastosowaniem grubej i wysokiej podeszwy, co przekłada się na maksymalny stopień ich amortyzacji.  Brand powstał we Francji w 2009 roku i szybko zdobył uznanie wśród specjalistów i biegaczy – amatorów. Spowodowało to jego przejęcie przez amerykański koncern Deckers Outdoor Corporation, właściciela m.in. Tevy. Obecnie marka, wchodząc m.in. na polski rynek, otwiera kolejny rozdział swojej zagranicznej ekspansji.

Więcej informacji na http://www.hokaoneone.eu.

HYDRAPAK jest amerykańskim producentem, specjalizującym się w projektowaniu systemów nawadniających, głównie z wykorzystaniem składanych butelek, bukłaków i pojemników na wodę. Brand powstał w 1996 w kalifornijskim Oakland. Jego produkty tworzone są głównie z myślą o profesjonalnych biegaczach i kolarzach oraz fanach trekkingu. Twórcy Hydrapaka duży nacisk kładą na stosowanie innowacji technologicznych oraz bazowaniu na nowoczesnych, elastycznych tworzywach. Równocześnie dbają o to, aby oferowane produkty były funkcjonalne i proste w użyciu.

Więcej informacji na http://hydrapak.com.

KAMIK jest kanadyjską marką z niemal 120-letnią tradycją, oferującą obuwie dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Jej portfolio obejmuje zarówno specjalistyczne buty outdoorowe, eleganckie obuwie miejskie, jak również kalosze i sandały. Pełna linia produktów z grupy outdoor i lifestyle gwarantuje użytkownikom komfort użytkowania, bezpieczeństwo oraz ochronę w najbardziej skrajnych warunkach. Możliwe jest to dzięki bazowaniu na najlepszych jakościowo, lokalnych materiałach, stosowanych z wykorzystaniem stale rozwijanych technologii produkcyjnych – również autorskich. Aktualnie Kamik obecny jest w niemal 50 krajach na całym świecie, w tym – od 2011 roku – również w Polsce.

Więcej informacji na http://www.kamik.com.

KLEAN KANTEEN jest powstałym w Kalifornii brandem, powstałym na bazie małej, rodzinnej firmy. Ideą jego twórców byłą chęć zaproponowania fanom outdooru alternatywy dla mających szkodliwy wpływ na zdrowie i środowisko naturalne plastikowych opakowań. Produkty Klean Kanteen to uniwersalne  pojemniki na napoje oraz żywność. Tworzone są z najwyższej jakości stali nierdzewnej – wyjątkowo lekkiej i odpornej na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Są wolne od Bisfenolu A (BPA) oraz innych szkodliwych i toksycznych substancji. Całość procesu technologicznego jest zgodna z najbardziej rygorystycznymi normami ekologicznymi.

Więcej informacji na http://www.kleankanteen.com.

KOHLA jest założoną w 1932 roku austriacką marką specjalizującą się w produkcji wysokiej jakości kijów trekkingowych. Pod koniec lat 70. Kohla wypuściła na rynek kije o konstrukcji teleskopowej – użycie aluminium zrewolucjonizowało wówczas budowę kijów. Z biegiem lat firma wielokrotnie była nagradzana za innowacyjność i jakość oferowanych produktów. Zdobyła m.in. wyróżnienia Ispo Awards 2013/14 i 2015/16.

Więcej informacji na http://www.kohla.at.

MARMOT to legendarna, amerykańska marka specjalizująca się w produkcji najwyższej klasy odzieży i sprzętu outdoorowego. Firma znana jest z umiejętności tworzenia produktów, które, łącząc w sobie technologiczny charakter, jakość i wytrzymałość, jednocześnie wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem i intrygującymi, żywymi kolorami. Marmot ceniony jest za rozwijanie autorskich, innowacyjnych patentów, dzięki czemu uchodzi za jednego z technologicznych liderów na rynku outdoorowym. Firma powstała w 1974 roku w Kalifornii, gdzie do dziś, w mieście Santa Rosa, mieści się jej główna siedziba. Aktualnie produkty Marmota dystrybuowane są w ponad 60 krajach na całym świecie, w tym od 2006 roku również w Polsce.

Więcej informacji na https://marmot.com.

MATT jest powstałą w hiszpańskiej Katalonii firmą, specjalizującą się w produkcji wielofunkcyjnych chust, dedykowanych dla turystów i sportowców. W niniejszym segmencie Mission uchodzi z jednego z europejskich liderów, chętnie kupowanym w państwach Europy Zachodniej. Spoiwem  łączącym produkty Matta jest ich wielofunkcyjność zastosowania, połączona z oryginalnym designem, bogatą kolorystyką i trwałością stosowanych materiałów.

Więcej informacji na http://www.matt.eu.

MISSION jest założoną w 2009 amerykańską marką, której szablonowym produktem są chłodzące ręczniki z mikrofibry. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej, autorskiej  technologii wilgoć i pot w odprowadzane są do rdzenia materiału, gdzie unikalna konstrukcja włókien cyrkuluje cząsteczki wody, co w konsekwencji daje efekt wydłużonego chłodzenia skóry. Produkty Mission są niezwykle popularne wśród znanych i cenionych sportowców, którzy chętnie użyczają swojego wizerunku na potrzeby promocyjne brandu.

Więcej informacji na http://www.missionathletecare.com.

OPTIMUS jest jednym z prekursorów na europejskim rynku sprzętu outdoorowego, powstałym w Szwecji już w 1989 roku. Specjalizują brandu jest produkcja wysokiej jakości przenośnych kuchenek turystycznych, butli gazowych oraz naczyń i akcesoriów do gotowania. Optimus należy do koncernu Katadyn, zrzeszającego w swoich szeregach m.in. Klean Kanteen oraz Trek’n Eat.

Więcej informacji na https://www.optimusstoves.com.

ROCKLAND – zapoczątkowana w 2009 roku autorska marka firmy dystrybucyjnej RAVEN. Ogólnodostępna na rynku od wiosny 2011. W jej asortymencie znajduje się wysokiej jakości sprzęt kempingowy i akcesoria turystyczne. Cenowo Rockland nie rywalizuje z dystrybuowanymi przez RAVEN markami, skutecznie jednak konkuruje z innymi producentami w średnim i niższym segmencie cenowym. Aktualnie marka sprzedawana jest do ponad 150 sklepach na terenie kraju, a od 2014 produkty Rockland są eksportowane na rynki zagraniczne.

Więcej informacji na http://rockland.com.pl.

SEALSKINZ jest innowacyjną marką, mogącą poszczycić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w produkcji wodoodpornych akcesoriów odzieżowych, i silną pozycją na brytyjskim rynku. Jej flagowe produkty koncentrują się wokół skarpet i rękawic, choć Sealskinz dostarcza również czapki czy overbooty. Swoją ofertę kieruje przede wszystkim do fanów kolarstwa (głównie MTB), triathlonu, biegów terenowych, trekkingu oraz jazdy konnej. Od 2010, gdy zaczęła się globalna ekspansja brandu, jego produkty dostępne są w niemal 40 krajach na całym świecie, a wiosną 2017 r. pojawią się również w Polsce.

Więcej informacji na https://www.sealskinz.com.

SMARTWOOL jest największym amerykańskim brandem, specjalizującym się w produkcji skarpet trekkingowych i biegowych oraz bielizny termicznej. W segmencie skarpet posiada ok. 80% udział w amerykańskich, specjalistycznych sklepach. W czerwcu 2014 roku Smartwool znalazł się na prestiżowej liście 50 najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych na świecie według organizacji Brand Strength Index. W procesie produkcji Smartwool bazuje głównie na wysokiej jakości wełnie, pochodzącej od nowozelandzkich owiec z rasy merino.

Więcej informacji na http://www.smartwool.com.

TEVA jest ogólnoświatowym liderem w produkcji sandałów turystyczno – sportowych i zarazem najszybciej rozwijająca się marką w kategorii sandałów lifestylowych. Sukces marki opiera się na wyjątkowo udanym łączeniu funkcji użytkowych z walorami estetycznymi, opartymi na najnowszych trendach mody. Początki marki sięgają 1984 roku, gdy Mark Thatcher, młody przewodnik spływów kajakowych po Wielkim Kanionie, stworzył pierwszy na świecie model sandała sportowego, czym zrewolucjonizował przemysł obuwniczy. Obecnie Teva sprzedawana jest do ponad 40 krajów na świecie, w tym – od wiosny 2015 – również w Polsce.

Więcej informacji na http://www.teva-eu.com.

TREK’N EAT jest jednym z liderów na europejskim rynku żywności liofilizowanej, należącym do Katadyn Group. Zaopatruje w żywność większość formacji wojskowych w Europie, choć chętnie korzystają z niego również podróżnicy, alpiniści czy fani survivalu. W ofercie producenta znajdują się posiłki dla jednej i dla dwóch osób, jak również większe pakiety przetrwania stworzone z myślą o dostarczeniu wartościowego pożywienia w skrajnych sytuacjach. Spoiwem łączącym produkty Trek’n Eat jest ich skład bogaty w kalorie, witaminy i minerały, aromat przypominający oryginalny smak potrawy oraz kilkuletni okres przydatności. Gama produktów  składa się z pełnych posiłków, dań wegetariańskich, warzyw i różnych składników odżywczych – od śniadań do deserów.

Więcej informacji na https://www.trekneat.com.Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na korzystanie z plikow cookies. więcej informacji

Ta witryna stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Po zamknięciu okna informacja ta nie będzie się więcej pojawiała. Mogą Państwo dowolnie zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na to.

Zamknij