Jesteśmy krakowską firmą handlową, od 2005 roku funkcjonującą w branży outdoor. Jako RAVEN zajmujemy się dystrybucją i handlem wysokiej jakości odzieżą, obuwiem oraz sprzętem turystyczno – sportowym. Swoje produkty kierujemy do sklepów detalicznych, których docelowymi odbiorcami od zawsze byli pasjonaci świata gór, podróży i aktywnej turystyki. W ostatnich latach poszerzyliśmy nasz asortyment o ofertę skierowaną do biegaczy, rowerzystów, triathlonistów i wielu innych miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Sprowadzamy towar zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów, osób od wielu lat pielęgnujących swoją pasję, jak i dopiero zaczynającym przygodę z szeroko rozumianym outdoorem. Na bieżąco śledzimy trendy oraz zmiany zachodzące w branży – zarówno pod kątem rozwiązań technologicznych, jak i modowych. Dzięki temu mamy pewność, iż kupując produkty w sklepach naszych klientów, dostaniesz towar najwyższej jakości i spełniający Twoje oczekiwania.

Jesteśmy wyłącznym, krajowym dystrybutorem kilkunastu uznanych i wciąż dynamicznie rozwijanych brandów, takich jak Marmot, Aku, Hoka, Teva, Smartwool czy COROS. Ponadto, bazując na znajomości branży oraz zdobytym doświadczeniu, od 2009 rozwijamy autorską markę Rockland, oferującą sprzęt turystyczno – bushcraftowy. Poza polskim rynkiem, część naszych marek dystrybuujemy do krajów Europy Wschodniej, na czele z Czechami i Węgrami.

Ekonomiczny aspekt związany z prowadzeniem generującej zysk firmy nigdy nie przesłonił nam wartości, jakimi kierujemy się na co dzień w życiu. Bardziej niż biznesmenami czujemy się pasjonatami zdrowego i sportowego stylu życia, którego czynnymi praktykami są również nasi klienci oraz ich finalni odbiorcy. Razem z Wami tworzymy jedną wielką, „outdoorową” rodzinę, dla której góry, sport, podróże czy bieganie stanowią nie tylko hobby po godzinach, ale i życiową pasję.

Wierzymy, iż produkty, które oferujemy, przyczynią się do realizacji Waszych turystyczno – sportowych planów i ambicji.

Z wyrazami szacunku,

Zespół RAVEN

Producenci dostępni w naszym portfolio:

OBUWIE:

AKU – renomowany włoski producent, specjalizujący się tworzeniu butów górskich, turystycznych oraz łączące charakter miejsko – outdoorowy. Historia założonej w 1955 roku firmy to wiele lat doświadczeń wynikających z tradycji ręcznej produkcji obuwia. Firma znana jest z tego, iż jako pierwsza na świecie wprowadziła innowacyjną metodę podklejania membrany GORE-TEX®, tworząc tym samym w pełni wodoodporne obuwie. Mimo czerpania z tradycji i bazowania na lokalnych kompenentach, AKU stawia na czynny rozwój i dąży do umacniania pozycji na kolejnych rynkach zbytu – również w Polsce. Aktualnie firma posiada dwie duże fabryki we Włoszech i w Rumunii, z których wypuszcza na ogólnoświatowy rynek ponad 200 tysięcy par butów rocznie. Co więcej, AKU jako pierwsza i jedyna dotąd firma w sektorze obuwia outdoorowego policzyła, zadeklarowała i certyfikowała oddziaływanie środowiskowe w kontekście produkcji flagowego modelu Bellamont Plus. Informacje pochodzące z obliczeń – przeprowadzonych zgodnie Międzynarodowym Systemem EPD® – ujawniły obszary największego wpływu i pozwoliły zmniejszyć skutki negatywnego oddziaływania produkcji na środowisko naturalne.

Więcej informacji na http://www.aku.it.

HOKA jest producentem specjalistycznych butów biegowych, popularnych zwłaszcza w kręgu biegaczy długodystansowych. W ich gronie stanowi ona jedną z najszybciej rosnących sprzedażowo marek na świecie. Ceniona jest jednak również wśród amatorów, dopiero zaczynających swoją przygodę z bieganiem. Znakiem charakterystycznym obuwia jest nietypowa budowa, związana z zastosowaniem niezwykle grubej, piankowej podeszwy, co przekłada się na maksymalny stopień amortyzacji. Inne, typowe dla Hoka cechy to łódkowaty kształt, niskie osadzenie stopy w ramie buta, minimalna waga oraz bogata kolorystyka. Brand powstał we Francji w 2009 roku i od tego czasu sukcesywnie podbija kolejne rynki. Z sezonu na sezon producent sukcesywnie udoskonala najbardziej popularne modele, jak również wprowadza nowe propozycje. Na chwilę obecną najważniejsze modele to trailowy Speedgoat (dostępny również w wersji GTX), miejski Clifton oraz łączący cechy obu z nich Challenger ATR. Od wiosny 2016 roku Hoka dostępna jest w Polsce.

Więcej informacji na http://www.hoka.com

KAMIK jest kanadyjską marką z ponad 120 – letnim doświadczeniem, oferującą obuwie dla dorosłych i dla dzieci. Tradycja, rodzina, odpowiedzialność za środowisko naturalne, wspieranie lokalnych społeczności – to hasła definiujące tożsamość Kamika i wytaczające drogi jego rozwoju. Oferta producenta bazuje na specjalistycznym obuwiu do aktywności w terenie, również dla najmłodszych. Do tego dochodzi eleganckie, inspirowane outdoorem obuwie miejskie oraz – czasie cieplejszych miesięcy – kalosze i sandały. Pełna linia produktów z grupy outdoor i lifestyle gwarantuje użytkownikom komfort użytkowania, bezpieczeństwo oraz ochronę, nawet w najbardziej skrajnych warunkach. Większość śniegowców to obuwie chroniące stopy przy mrozach sięgających kilkudziesięciu °C! Możliwe jest to dzięki bazowaniu na świetnych jakościowo, wytrzymałych komponentach, stosowanych z wykorzystaniem stale rozwijanych technologii produkcyjnych – również autorskich. Aktualnie Kamik dystrybuowany jest do ponad 40 krajów na sześciu kontynentach, w tym – od 2011 roku – również do Polski.

Więcej informacji na http://www.kamik.com.

TEVA jest ogólnoświatowym liderem w produkcji sandałów turystyczno – sportowych i zarazem najszybciej rozwijająca się marką w kategorii sandałów miejskich. Sukces amerykańskiego producenta opiera się na wyjątkowo udanym łączeniu funkcji użytkowych z walorami estetycznymi, opartymi na najnowszych trendach mody. Początki marki sięgają 1984 i nierozerwalnie związane są z Wielkim Kanionem Kolorado, gdzie miały miejsce pierwsze spływy kajakowe, będące inspiracją do stworzenia dedykowanego im sandała sportowego. Od 1985 roku Teva należy do firmy Deckers, odpowiedzialnej m.in. za markę Hoka One One.  Aktualnie dystrybuowana jest ona do ponad 40 krajów na świecie. Od wiosny 2015 dostępna jest również w Polsce.

Więcej informacji na http://www.teva-eu.com.

ODZIEŻ:

MARMOT – amerykański producent specjalizujący się w produkcji najwyższej klasy odzieży i sprzętu outdoorowego, zarazem jeden z kluczowych brandów w portfolio koncernu Newell Brands. Firma znana jest z umiejętności tworzenia produktów, które łącząc stricte techniczny charakter, jednocześnie wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem i intrygującymi, żywymi kolorami. Dedykowane są one nie tylko miłośnikom gór, podróży i sportów aerobowych, ale i miłośnikom świata mody, preferującym rekreację na świeżym powietrzu. Marmot ceniony jest za rozwijanie autorskich, innowacyjnych patentów, dzięki czemu uchodzi za jednego z technologicznych liderów na rynku outdoorowym. Priorytetową wartość dla jego zarządzających stanowi produkcja przyjazna dla człowieka i środowiska naturalnego, nierzadko bazująca na materiałach recyklingowych. Oficjalnie data powstania Marmota datowana jest na rok 1974, a za twórców marki uchodzą David Huntley i Eric Reynolds. Główna siedziba firmy mieści się Kalifornii, w mieście Rohnert Park, natomiast europejska centrala zlokalizowana jest w niemieckiej Norymberdze. Aktualnie produkty Marmota dystrybuowane są do kilkudziesięciu krajów na całym świecie, w tym do większości krajów Europy. Od 2005 dostępne są również w Polsce.

Więcej informacji na https://marmot.eu oraz http://marmot.com.

MALOJA – niemiecka marka odzieżowa zaprojektowana z myślą o miłośnikach terenowej jazdy na rowerze, górskich wędrówek oraz innych, szeroko rozumianych aktywności outdoorowych. Jej twórcy umiejętnie łączą techniczny charakter z eleganckim designem oraz bogatą kolorystyką. Odzież Maloji wyróżnia się niezwykłą lekkością, świetną oddychalnością oraz uniwersalnością zastosowania. Możliwe jest to dzięki bazowaniu na komponentach pochodzenia naturalnego (takich jak wełna, bawełna czy konopie) i ich umiejętnym łączeniu z cenionymi materiałami syntetycznymi (np. PrimaLoft® i GORE-TEX®), przy zastosowaniu nieinwazyjnych dla środowiska technologii. Oficjalna premiera marki miała miejsce w 2004 roku. Dziś jest ona obecna w 29 krajach na czterech kontynentach – głównie w Europie (gdzie skupione jest 70% łącznej produkcji), ale też w USA, Kanadzie, Australii i w kilku dynamicznie rozwijających się krajach azjatyckich. Od jesieni 2020 Maloja obecna jest również w Polsce.

Więcej informacji na https://www.maloja.de

SMARTWOOL jest amerykańskim brandem, specjalizującym się w produkcji skarpet i bielizny bazujących na wysokiej jakości wełnie z nowozelandzkich owiec rasy merynosów. Brand należy do globalnego koncernu VF Corporation i razem z marką Icebreaker odpowiada za ok 60% światowej produkcji wyrobów z merino. Ponadto, w samym tylko segmencie skarpet, Smartwool posiada ok. 80% udział w amerykańskich, specjalistycznych sklepach outdoorowych. W czerwcu 2014 roku producent znalazł się na prestiżowej liście 50 najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych na świecie według organizacji Brand Strength Index. Marka wciąż jest intensywnie rozwijana, o czym świadczą sukcesywnie wprowadzane innowacje w zakresie technologii produkcji, nowych linii produktowych oraz dużemu naciskowi na design. Aktualnie Smartwool dystrybuowany jest do niemal 40 krajów na świecie, w tym od 2009 również do Polski.

Więcej informacji na http://www.smartwool.com.

SPRZĘT & AKCESORIA

Mówisz „COROS”, myślisz – najwyższa jakość zegarków multisportowych. Vertix, Apex Pro, Pace 2 i Apex w wersjach 46 mm oraz 42 mm to innowacyjne, kompatybilne z dedykowaną aplikacją modele, których celem jest wsparcie użytkownika w czasie intensywnych aktywności sportowych oraz przełamywanie jego barier i ograniczeń. Dedykowane są one m.in. dla biegaczy długodystansowych, triathlonistów oraz pasjonatów dyscyplin górskich. Bazując na precyzyjnych danych pomiarowych, dostarczają im raportów, jednocześnie maksymalizując bezpieczeństwo w czasie zawodów, treningów oraz innych form intensywnego wysiłku fizycznego. Do ich zadań należy m.in. monitoring tętna, poziomu tlenu we krwi, szybkości, wydolności, ocena możliwości organizmu w celu zwiększania bądź zredukowania wysiłku, dostarczenie dokładnych danych do optymalizacji parametrów oraz kompleksowa, graficzna analiza treningu. Zegarki spod szyldu COROS pełnią ponadto funkcję zaawansowanego GPS-a, termometru czy barometru. Wszystko to „opakowane” jest w postaci lekkiego, wytrzymałego i wodoszczelnego zegarka, który wyróżnia się nie tylko pod kątem praktycznym, ale i w aspekcie wizualnym. Na rynku zegarków multisportowych COROS dostępny jest od 2016 roku, a jego centrala mieści się w kalifornijskim Tustin. Od jesieni 2019, za pośrednictwem firmy RAVEN, dostępny jest on również w Polsce oraz w kilkunastu krajach Europy wschodniej oraz południowo – wschodniej.

Więcej informacji na https://coros.com.

EAGLES NEST OUTFITTERS (w skrócie ENO) jest amerykańską marką z ponad 20-letnim doświadczeniem i jednym z liderów w segmencie hamaków turystycznych. Początki marki związane są z przełomem wieków i podróżą starym minivanem po wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, z planem sprzedaży pierwszych, opartych na autorskich patentach hamaków w czasie festiwali muzycznych. Dziś, ponad dwie dekady później, ultralekkie, niezwykle wytrzymałe, jedno i dwuosobowe hamaki stanowią główną linię produktową ENO. Dedykowane są one miłośnikom szeroko rozumianego outdooru, jak również bywalcom festiwali muzycznych oraz fanom relaksu pod chmurką. Oprócz hamaków producent oferuje akcesoria takie jak tarpy, moskitiery, plecaki czy krzesła turystyczne. Mówiąc o aspekcie ofertowym, wspomnieć należy iż zarządzający marką stawiają na proekologiczne rozwiązania w kwestiach produkcyjnych. ENO należy do organizacji 1% for the Planet, której członkowie przekazują 1% rocznej wartości sprzedaży na rzecz organizacji proekologicznych. Ponadto ENO wspiera organizację Trees for the Future, dzięki czemu za każdy sprzedany hamak przeznacza środki na zasadzenie dwóch drzew. Produkty ENO sprowadzane są do niemal 40 krajów na całym świecie, w tym od wiosny 2018 również do Polski.

Więcej informacji na https://www.eaglesnestoutfittersinc.com.

FORESTIA jest hiszpańską marką z ponad 30-letnim doświadczeniem, specjalizującą się w produkcji pełnowartościowych, wysoce odżywczych i zbilansowanych energetycznie potraw. Tworzona jest ona z myślą o praktykach outdooru, chcących zjeść w terenie wysokiej jakości, hermetycznie zapakowany posiłek, wymagający jedynie podgrzania. Zrobić można to w garnku, bez konieczności zalewania wodą. W przypadku chęci spożycia posiłku w domu można użyć mikrofalówki. Potrawy Forestii tworzone są nie tylko z dbałością o aspekt zdrowotno – odżywczy, ale również smakowy. Pozbawione są one GMO, szkodliwych tłuszczy oraz sztucznych konserwantów i aromatów. Właściciel marki – firma Jompisa – przygotowuje swoje potrawy wyłącznie w oparciu o produkty od sprawdzonych, długoletnich dostawców, spełniających rygorystyczne wymogi kontrolne. Forestia wyróżnia się dużą różnorodnością – w portfolio producenta znajdują się zarówno dania mięsne, rybne, wegetariańskie, jak i wegańskie. Przygotowywane są one wg przepisów kuchni śródziemnomorskiej, indyjskiej czy dalekowschodniej. Co istotne, wszystkie opakowania, w których znajdują się posiłki, są w pełni przyjazne dla zdrowia człowieka i dla środowiska, ponadto podlegają w 100% recyklingowi. Forestia  jest również członkiem certyfikowanej organizacji Ecoembes, działającej na rzecz ochrony środowiska. Mottem producenta jest hasło: „We are not only what we eat, but where we eat. We are Forestia.”

Więcej informacji na https://weareforestia.com.

GSI OUTDOORS zostało założone w 1985 roku przez kanadyjskie rodzeństwo z Kolumbii Brytyjskiej – Dona, Iana i Cathy Scott. Zainspirowani działalnością lokalnych traperów oraz uprawianą w tamtejszych rejonach turystyką aktywną, postanowili tworzyć produkty, które towarzyszyć będą podróżnikom i eksploratorom. Od chwili powstania GSI tworzy wysokiej jakości artykuły kempingowe i wyprawowe, które dziś sprzedawane są na całym świecie. Twórcy marki stale urozmaicają gamę swoich produktów, jednocześnie dbając o to, aby produkcja nie odbywała się ze stratami dla środowiska naturalnego. Asortyment tworzony jest z najwyższej jakości tworzyw (m.in. cenionej stali nierdzewnej 18/8), z naciskiem na komfort w użytkowaniu oraz elegancki design.

Więcej informacji na https://www.gsioutdoors.com.

GU ENERGY – amerykański producent produktów żywnościowych dla sportowców, z ponad 20 – letnim doświadczeniem na rynku suplementów diety. Produkty GU tworzone są z głównie z myślą o biegaczach, ale stosują je również praktycy innych dyscyplin, w których podstawę stanowi długotrwały i intensywny wysiłek fizyczny. Cechą charakterystyczną produktów GU jest duża zawartość aminokwasów rozgałęzionych oraz elektrolitów, głównie sodu i potasu. Rdzeń asortymentu stanowią żele energetyczne, dostępne w wielu odmianach i smakach. Ponadto w ofercie GU znajdują się m.in. napoje izotoniczne z węglowodanami, tabletki nawadniające, suplementy w kapsułkach, wafle energetyczne czy żelki. Marka GU Energy dostępna jest aktualnie w niemal  50 krajach na całym świecie, w tym – od 2018 roku – również w Polsce.

Więcej informacji na https://guenergy.com.

HELINOX jest marką specjalizującą się w dostarczaniu zaawansowanych technologicznie, przenośnych mebli i akcesoriów turystycznych. Tworzone są one z myślą o miłośnikach outdooru, którym zależy na komforcie relaksowania się w terenie. Inną grupę docelową stanowią jednostki wojskowe oraz organizacje pozarządowe. Główną linią produktową stanowią składane, przenośne krzesła. Ważnym elementem oferty są również stoły i łóżka polowe typu „kanadyjka”. Produkty Helinoxa bazują na lekkich i zarazem wytrzymałych masztach cenionej firmy ze DAC wykonanych z zastrzeżonego stopu aluminium. Są one kompatybilne z łączeniami z niezwykle wytrzymałej żywicy nylonowej oraz trwałych – i eleganckich zarazem – tkanin poliestrowych. Konstrukcje i skład materiałowy opracowywane są przez doświadczonych inżynierów, często na bazie zastrzeżonych patentów (jak w przypadku stopu aluminium TH72M). Dzięki temu produkty Helinoxa wyróżnia maksymalna wytrzymałość przy zachowaniu minimalnej wagi. Cały asortyment posiada aż 5-letnią gwarancję na wady produkcyjne. Od wiosny 2020 produkty marki Helinox dostępne są w Polsce, a ich wyłącznym dystrybutorem jest krakowska firma RAVEN.

Więcej informacji na https://helinox.eu.

HYDRAPAK jest amerykańskim producentem, specjalizującym się w projektowaniu systemów nawadniających, głównie z wykorzystaniem składanych butelek, bukłaków i pojemników na wodę. Jego produkty tworzone są głównie z myślą o profesjonalnych biegaczach i kolarzach oraz praktykach szeroko rozumianego outdooru. Twórcy Hydrapaka duży nacisk kładą na stosowanie innowacji technologicznych oraz bazowaniu na nowoczesnych, elastycznych tworzywach – bezpiecznych dla zdrowia użytkownika oraz dla środowiska naturalnego. Równocześnie duży nacisk stawiany jest na funkcjonalność i prostotę w użyciu – tak, aby użytkownik mógł pić napój, nie przerywając jednocześnie wykonywanej aktywności. Hydrapak powstał w 2001 roku w kalifornijskim Oakland. Od wiosny 2016 jego produkty dostępne są również w Polsce.

Więcej informacji na http://hydrapak.com.

KLEAN KANTEEN to amerykańska marka, powstała w 2004 roku w Kalifornii na bazie małej, rodzinnej działalności. Ideą jej twórców było stworzenie alternatywy dla mających szkodliwy wpływ na zdrowie i środowisko naturalne plastikowych opakowań. W ten sposób powstały uniwersalne pojemniki na napoje oraz żywność – wolne od Bisfenolu A (BPA) oraz innych szkodliwych i toksycznych substancji. Tworzone są z najwyższej jakości stali nierdzewnej – wyjątkowo lekkiej i odpornej na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Całość procesu produkcyjnego jest w Klean Kanteen zgodna z najbardziej rygorystycznymi normami ekologicznymi. Dowodem jest m.in. prestiżowy certyfikat Certified B Corporations, przyznany przez niezależną organizację non-profit B Lab. Otrzymują go jedynie firmy spełniające rygorystyczne standardy w zakresie wydajności społecznej i środowiskowej, rozliczalności oraz przejrzystości działań. Ponadto Klean Kanteen od 2008 roku jest członkiem międzynarodowej organizacji 1% for the Planet. Przystępując do niej, zarządzający marką przekazali kwotę w wysokości ponad 1% rocznej wartości sprzedaży na rzecz organizacji proekologicznych. Aktualnie produkty Klean Kanteen sprowadzane są do sklepów w ponad 40 krajach na całym świecie. Od wiosny 2014 roku dostępne są również w Polsce.

Więcej informacji na http://www.kleankanteen.com.

LIFESYSTEMS to jedna z czterech – obok LifeVenture, LittleLife i Mountain Paws – marek należących do brytyjskiej firmy LifeMarque. Spoiwem łączącym dla produktów Lifesystems jest jest grupa odbiorców, skoncentrowana wokół turystów i podróżników oraz miłośników survivalu i przygody na łonie natury. To ich doświadczenia, łączone ze zdobyczami nauki, pomagają kształtować ofertę marki oraz wpływać na jej innowacyjność. Początki LifeSystems miały miejsce w 1989 roku, kiedy podróżnik Mark Cobham oraz dr Anna Koziell stworzyli wysokiej jakości, turystyczne zestawy pierwszej pomocy. W kolejnych latach oferta producenta powiększyła się m.in. o impregnowane moskitiery, środki odstraszające owady, olejki do opalania, płachty i koce termiczne czy środki do uzdatniania wody. Wszystkie one mają za zadanie chronić turystów i podróżników przebywających z dala od dostępu do ośrodków pomocy medycznej. Aktualnie produkty LifeSystems dostępne są w ponad 30 krajach na pięciu kontynentach, w tym od kilku lat w Polsce.

Więcej informacji na https://www.lifesystems.co.uk.

LIFEVENTURE to brytyjska marka założona przez podróżnika Marka Cobhama, oferująca szeroką gamę sprzętu dla miłośników outdooru. W jej ofercie znajdują się m.in. torby i plecaki podróżnicze, sakwy rowerowe, produkty do utrzymywania higieny w podróży, do spania, biwakowania czy do transportu napojów. Ich uzupełnieniem jest szeroka gama mniejszych produktów, stworzonych w celu zwiększanie komfortu podróży oraz przebywania na łonie natury. Wszystkie produktu LifeVenture projektowane są w oparciu o zdobycze techniki, i testowane nie tylko w laboratoriach, ale i przez podróżników – w najbardziej wymagających zakątkach świata. LifeVenture należy do firmy LifeMarque, i podobnie jak w przypadku bliźniaczej marki LifeSystems, również jej produkty dostępne są w ponad 30 krajach na pięciu kontynentach, w tym od kilku lat w Polsce.

Więcej informacji na https://www.lifeventure.com.

MYSTERY RANCH to funkcjonująca od 2000 roku amerykańska marka, specjalizująca się w produkcji plecaków do zadań specjalnych. Projektowana są one z myślą o potrzebach jednostek wojskowych, służb pożarniczych, medycznych, a także podróżników, alpinistów, myśliwych oraz miłośników outdooru, oczekujących od sprzętu pełnej niezawodności w trudnych warunkach terenowych. Odbiorcami plecaków Mystery Ranch są m.in. elitarne jednostki komandosów, z amerykańską Navy SEALs na czele. Mystery Ranch to jednak nie tylko plecaki zadaniowo – terenowe, ale również wysokiej jakości plecaki miejskie, jak np. flagowa linia Urban Assault z modelem 21 l na czele. Dziś Mystery Ranch to jeden z globalnych liderów w swojej kategorii produktowej. Marka obecna jest dostępna na pięciu kontynentach, w niemal 40 krajach.

Więcej informacji na https://www.mysteryranch.com.

OPTIMUS jest jednym z prekursorów na europejskim rynku sprzętu outdoorowego, powstałym w Szwecji już w 1989 roku. Specjalizuje się on w produkcji wysokiej jakości przenośnych kuchenek turystycznych, butli gazowych oraz naczyń i akcesoriów do gotowania w terenie. Podlegają one stałym modyfikacjom – co wiąże się nawet z nazwą producenta – celem zaoferowania produktów dla najbardziej wymagających odbiorców. W 2007 Optimus stał się częścią Katadyn Group, szwajcarskiej firmy z szerokim portfolio marek, skoncentrowanych wokół rozwiązań dla branży outdoorowej (odżywienie w terenie, zaopatrzenie w wodę pitną), morskiej czy komunalnej. Aktualnie Optimus dostępny jest w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.

Więcej informacji na https://www.optimusstoves.com.

ROCKLAND – zapoczątkowana w 2009, a dostępna na outdoorowym rynku od wiosny 2011 roku autorska marka krakowskiej firmy dystrybucyjnej RAVEN. W jej asortymencie znajduje się wysokiej jakości sprzęt bushcraftowy oraz akcesoria turystyczne dla całej rodziny. Motto Rocklanda brzmi Travel & Discover, dzięki czemu oferta producenta cieszy się uznaniem również wśród podróżników, miłośników trekkingu, fanów survivalu, jak i miłośników rekreacji na świeżym powietrzu. Cenowo Rockland nie rywalizuje z dystrybuowanymi przez RAVEN markami, skutecznie jednak konkuruje z innymi producentami w średnim i niższym segmencie cenowym. Aktualnie marka sprzedawana jest do wielu sklepów na terenie kraju, a od 2014 roku jej produkty są eksportowane na rynki zagraniczne, głównie do krajów z Europy Wschodniej. Rockland sukcesywnie rozwija przy tym swoją ofertę, stale wprowadzając nowe produkty, jak również udoskonalając produkty już obecne na rynku.

Więcej informacji na http://rockland.com.pl.

SMELLWELL – szwedzka marka specjalizująca się w dostarczaniu saszetek absorbujących wilgoć oraz nieprzyjemne zapachy, m.in. w obuwiu. Bazują one na aktywnym węglu, wyodrębnionym z bambusa i uzupełnionym o sole mineralne oraz materiały higroskopijne, z pominięciem szkodliwych dla zdrowia i  środowiska naturalnego chemikaliów. Produkty SmellWell mają zastosowanie nie tylko w pielęgnacji obuwia (również narciarskiego) i odzieży, ale i innych produktów, których nie należy prać w pralce. Tym samym doskonałe sprawdzają się one w przypadku konserwacji toreb, plecaków, ochraniaczy i innych produktów będących narażonych na gromadzenie wilgoci, równocześnie wymagających ręcznego lub chemicznego czyszczenia. Początek prac nad koncepcją marki miał miejsce w 2012 roku. W ciągu kolejnych dwóch lat udało się opracowań finalny produkt, z sukcesem wprowadzony na szwedzki rynek. Naturalnym etapem było wprowadzenie marki na inne rynki zbytu – zarówno do państw Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych, jak i w bardziej egzotyczne rejony globu. Od jesieni 2018 dystrybutorem SmellWell na terenie Polski jest krakowska firma RAVEN.

Więcej informacji na https://smellwell.com.

TREK’N EAT jest jednym z liderów na europejskim rynku żywności liofilizowanej, należącym do Katadyn Group. Zaopatruje w żywność większość formacji wojskowych w Europie, choć chętnie korzystają z niego również podróżnicy, alpiniści, praktycy survivalu czy organizacje humanitarne. W ofercie producenta znajdują się posiłki dla jednej i dla dwóch osób, jak również większe pakiety przetrwania stworzone z myślą o dostarczeniu wartościowego pożywienia w terenie. Znajdują się potrawy na każdą porę dnia, również w wersji wegetariańskiej. Produkty Trek’n Eat charakteryzują się składem bogatym w kalorie, witaminy i minerały oraz aromatem przypominającym oryginalny smak potrawy. Nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników ani wzmacniaczy smaku. Ich zaletą jest łatwość przyrządzania – wystarczy zalać wrzątkiem wodoodporną torebkę z pożywieniem i odczekać 10 minut, aż napęcznieje. Produkty Trek’n Eat dostępne są w kilkudziesięciu krajach na całym świecie.

Więcej informacji na https://www.trekneat.com.Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na korzystanie z plikow cookies. więcej informacji

Ta witryna stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Po zamknięciu okna informacja ta nie będzie się więcej pojawiała. Mogą Państwo dowolnie zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na to.

Zamknij